Aziz Yıldırım: Kim Fenerbahçe’nin başarısını istemezse şerefsizdir

Fenerbahçe’nin bir önceki başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin tek sorununun ‘başarı’ olduğunu belirterek, “Kim Fenerbahçe’nin başarısını istemezse, ‘onlar yok, ben varım’ bilmem ne derse, onlar şerefsizdir. Bak bu kadar ağır söylüyorum. Fenerbahçe’nin başarısı, mutluluğu hepimizin. Başarısızlığı da bizimdir ama biz yönetenler kadar üzülmeyiz, çünkü biz taraftarız. Biz olayı yaşarız, sabah unuturuz ama yönetici öyle değildir. Devam eder o üzüntü veya başka hadiseler devam eder” dedi.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği İzmir Şubesi’nin açılışında konuştu.

Dernek yönetimiyle arasında gönül bağı olduğunu ve yurt dışı seyahatinden dönerek açılışa katıldığını belirten Aziz Yıldırım, ‘Hayırlı olsun’ dileğinde bulundu.

Fenerbahçe’nin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini vurgulayan Aziz Yıldırım, “Ayrışma yapılmaması lazım. Ayrışma kulübe zarar verir, camiaya zarar verir. Bunun zararlarını ileride görürsünüz, bugün görmezsiniz bir şey. İleride 5-10 sene sonra bunları görürsünüz” dedi.

Fenerbahçeli olduğunu söyleyen herkesin kulübün başarılı olmasını istemesi gerektiğini vurgulayan Aziz Yıldırım, şöyle konuştu:

“Kim Fenerbahçe’nin başarısını istemezse, ‘onlar yok, ben varım’ bilmem ne derse, onlar şerefsizdir. Bak bu kadar ağır söylüyorum. Fenerbahçe’nin başarısı, mutluluğu hepimizin. Başarısızlığı da bizimdir ama biz yönetenler kadar üzülmeyiz, çünkü biz taraftarız. Biz olayı yaşarız, sabah unuturuz ama yönetici öyle değildir. Devam eder o üzüntü veya başka hadiseler devam eder. 

“Fenerbahçe’nin birlik beraberlik içinde olması lazım”

Fenerbahçe için herkesi birlik beraberliğe çağırıyorum. Fenerbahçe’nin şu anda başkanlık vs gibi bir sorunu yoktur. Tek sorunu başarısızlıktır. Biz içimizdeki kavgayı sonra yaparız, kavga etmek kolay, bizim için çok kolay. Ama şimdi zamanı değil. Şimdi hem Süper Ligi hem de Konferans Ligi’ni kazanmaya odaklanmamız gerekiyor. Fenerbahçe’nin birlik beraberlik içinde olması lazım, ayrışma yapılmaması lazım, ayrışma kulübe zarar verir, camiaya zarar verir. Bunun zararlarını ileride görürsünüz. Bugün göremezsiniz bir şey ama ileride 5 sene, 10 sene sonra bunları görürsünüz. Ayrışma başladığı zaman birlik beraberlik yok olur. Fenerbahçeli, Fenerbahçeli ile kavga etmeye başlar. Bu çok tehlikeli bir şey, onun için hepimizin birlik beraberliği önemli.

“Çocuklar artık Fenerbahçeli olmuyor”

10 yaşında kızım var, evde oturuyoruz yazın. Fenerbahçe maçı var, televizyon açık. Biz terasta arkadaşlar gelmiş sohbet ediyoruz. O da salıncakta sallanıyor. Geliyor maç kaç kaç diye soruyor, 1-0 galibiz diyoruz. Bakmıyorsa galibiz. Tamam gidiyor neşeli. Sonra gidiyor içeriye bakıyor televizyona 0-1 yazıyor, mağlup yani Fenerbahçe. Geliyor diyor ki baba 1-0 galibiz dedin orada 0-1 yazıyor mağlup gözüküyor. Televizyon yalan yazıyor diyorsun. Bunları yaşamak istemiyoruz. Bizim çocuklarımız hepimizin. Çocuklar artık Fenerbahçeli olmuyor. Bunu durdurmamız lazım. Hep beraber gerekirse mücadele etmeliyiz.” 

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x